Zeytin & Zeytinyağı

Zeytin - Zeytinyağı - Zeytinyağı Sabunu         

Zeytin

Memecik, domat ve gemlik tipi zeytinlerimizi hiçbir katkı maddesi veya koruyucu kullanmadan; sadece kaya tuzu, sirke ve çok az limon tuzu kullanarak olgunlaştırıyoruz. Tuzu oldukça hafif olduğundan yıkamanıza gerek yok. Kavanozlarken de üstüne sadece zeytinyağı ekliyoruz. Zeytinyağı hem zeytinin bozulmadan muhafaza olmasını sağlıyor, hem de zeytinlerimiz kavanozdan çıktığı gibi yemeye hazır oluyor :)

Zeytinyağı

Zeytinyağı besin değeri çok yüksek bir yağdır, içerisinde bolca  E ve K vitaminleri bulundurur; antioksidan özelliği vardır. Ayrıca kalsiyum, potasyum, sodyum ve demir bakımından da zengin bir içeriğe sahiptir. Cilde, saça, sindirim sistemine, karaciğere ve kemik sistemine çok faydalıdır.

Özenle topladığımız zeytinlerimizi günlük olarak köyümüz kooperatifinin zeytinyağı sıkım tesisinde soğuk sıkım tekniğiyle sıktırıyoruz. Tortusunun çökmesi için krom kazanlarımızda bir süre dinlendikten sonra şişelere ve tenekelere dolum yapıyoruz.

Zeytinyağı Sabunu (Kastil)

Doğanın bizlere sunduğu mucizevi besinlerden olan zeytinyağı, sağlığımız için çok faydalı bir yağdır. Bu mucizevi yağdan üretilen zeytinyağı sabunu, E vitamini açısından zengindir, hem saça ve cilde çok faydalıdır. 

Zeytinyağı sabunlarımız tamamen doğaldır, hiçbir katkı maddesi içermez. Bebeğinizin hassas cildi için de gayet uygundur, ancak göz yaktığı için başını yıkarken kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. Sabunlarımız esans içermediğinden, hafif ve doğal bir kokuya sahiptir. 

TÜKETİM ÖNERİMİZ

Zeytinimizi yıkamanıza yada suda bekletmenize gerek yoktur. İçindeki zeytinyağı soğuk sıkım olup, zeytinle beraber veya salatalarda güvenle tüketilebilir.

%100 Zeytinyağı sabunlarımızı; el, vücut ve saç için kullanabilirsiniz. İçinde krem vb olmadığı için boyasız kısa saçlarda daha iyi sonuç vermektedir.

SAKLAMA ÖNERİMİZ:

Zeytinyağını serin ve güneş almayan bir yerde muhafaza ediniz.

Zeytinimizi serin, güneş almayan bir yerde ve bizim gönderdiğimiz gibi zeytinyağının içinde muhafaza ederseniz aylarca bozulmadan saklayabilirsiniz. Buzdolabına koymanıza gerek yoktur.