Acar Datça
Sele Zeytin | 500 gr
Loading...

Sele Zeytin
500 gr

180,00

KDV
Dahil

Ürün Kategorisi:Zeytin

İçindeler: Siyah zeytin, kaya tuzu.

Elle topladığımız siyah zeytinlerimizin en iri ve etlilerini seçiyor, yıkadıktan sonra sadece kaya tuzu kullanarak kuruyoruz. Sonra acı suyunun çıkması için en az bir ay günde birkaç kez yuvarlayıp, sallıyoruz. Yeterince tatlanınca fazla tuzunun gitmesi için birkaç defa sudan geçiriyoruz. Son aşamada ise tepsilere serdiğimiz zeytinleri güneşte bekleterek son haline getiriyoruz.

Bu dönemdeki zeytinlerimizin yumuşaklık- sertlik ayarını; yumuşak olan yuvarlama sele zeytin ile sert olan kuru sele arasında orta sertlikte hazırladık.

Zeytinlerimiz hiçbir katkı maddesi veya koruyucu içermez. Zeytinlerimizi koruyan sadece kaya tuzudur.

Şu şekilde saklayabilirsiniz:

Vakumlu paketi açtıktan sonra zeytinlerinizi bir kavanoza koyup biraz sıvı yağ ekleyip gün aşırı ters düz ederek kavanozdaki tüm zeytinlerin yağlanmasını sağlarsanız zeytinler uzun süre dayanır. Aksi halde zamanla bozulma başlar.

Eğer seyahate gidiyorsanız ve ters yüz etme şansınız yoksa zeytinleri buzdolabına koyabilirsiniz veya bütün zeytinlerin üstünü zeytinyağı ile örtecek şekilde kavanoza zeytinyağı doldurabilirsiniz. Bu zeytinyağımı daha sonra salatalarda kullanabilirsiniz.