Loading...

Karabaş Sirkesi
250 ml

40,00

KDV
Dahil

2 Adet

Ürün Kategorisi:Ev Yapımı Ürünler, Sirke

Sirkelerimizde ana prensibimiz meyvenin veya bitkinin ilaçlanmamış olması. Bu yüzden de kendi bahçemizdeki veya yabani olarak kendiliğinden doğada yetişen meyve ve bitkilerden yapıyoruz.

Datça’da dağlarda bolca bulunan Karabaş yabani bir lavanta türüdür. Bildiğiniz gibi sirkeler bitkinin veya meyvenin mevcut faydasını attırır. Biz de karabaş otunun bir çok faydasını düşünerek sirkesini kurduk. Örneğin, sakinleştirici bir etkiye sahip olması, kaygı ve endişe bozukluklarını azaltması, stres ve zihinsel yorgunluk ile mücadelede etkisi. Uzun yıllar boyunca enfeksiyonların tedavisinde yardımcı olarak kullanılmıştır, özellikle idrar yolu enfeksiyonlarında. Balgam söktürücü özelliği vardır, ateşli soğuk algınlığı durumunda faydalanılır. Kan dolaşımını hızlandırır. Karabaş lavantası bu özelliklerin çok daha fazlasını taşır. Ayrıca salata ve yemeklerinizde farklı aromalar denemeyi seviyorsanız, karabaş tam size göre.

Bir çok bitkide olduğu gibi kullanım miktarı az ve dönemsel olmalıdır. Hamileler kullanmamalıdır. Tansiyon ve vb ilaç kullanımı olanlar doktoruna danışmalıdır.