Acar Datça
Ücretsiz Kargo

2000₺ ve üzeri alışverişlerde

Acar Datça
Hüküm ve Koşullar

Gizlilik ve Güvenlik Politikaları

Elektronik posta adresiniz ve kişisel / firma bilgileriniz müşteri profili oluşturmak ve e-posta ile basın bülteni, kampanya duyurusu v.b göndermek için kullanılır, üçüncü şahıslara verilmez. Sitemiz güvenli bir alışveriş için SSL ile şifrelenmiştir. Lütfen güvenlik ve kullanım koşulları ile ilgili politikalarımız okuyunuz.

Kullanım ve Güvenlik Kuralları

Acar Datça Doğal Ürünler firmasının elektronik ortamdaki mağazası olan www.acardatca.com sitesi herkese açıktır. Sitemizdeki hizmetler aksi belirtilmediği sürece ücretsizdir. Aşağıda belirtilen yazılı durumlarda firmamız üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıda yazılı olarak belirtilen girişimlere karışan kişi veya kişilere karşı hukuki haklarını saklı tutar:

 • Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgiler, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarıyla ters düşen bilgilerin siteye kaydedilmesi.
 • Site içeriğinin izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalanması.
 • Üyelere verilen ya da üyenin kendi belirlediği üye adı ve şifre gibi bilgilerin kullanım haklarının üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılması veya bu bilgilerin üye dışındaki kişiler tarafından kullanılması. Bu durumlardan kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan üye sorumludur.
 • Üyelerimiz internet ortamında bir başkasına ait IP adresi, elektronik posta adresi veya üye adı gibi kişisel bilgileri kullanamayacağı gibi diğer üyelerin özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Üye bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılmaktadır.
 • Sitenin güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi
 • Bir üyenin birden fazla hesabı olamaz,bu hesaplardan kazanç sağlayamaz. Tespit edilen hesaplar üyeye bildirimde bulunulmaksızın kapatılması/dondurulması tamamen firmamızın takdirindedir ve bu şekilde elde eilmiş kazanımlar tutulmaz. Bu durumlar üye sözleşmesinin esaslı ihlali hallerinden olacağından firmamız kişiyi üyelikten çıkarma dahil sair yollara başvurma hakkına sahiptir.

İçerik Kullanımı

 • www.acardatca.com sitesinde sunulan bütün görseller, yazılı içerikler, görüntülü ve sesli medyalar sadece kişisel kullanım içindir.
 • www.acardatca.com alan adı ve bu isimle anılan sosyal medyalar; sitede gösterilen ve paylaşılan logo, ikon, banner, flyer, broşür vb. gibi görseller; yazılar, sesli ve görüntülü medyalar, bastırılabilir veya elektronik ortamda okunabilir şekilde sunulan grafik, sunum, katalog vb. veriler, yazılımlar, modüller ve iş metodu ile iş modeli de dahil tüm bilgi, belge, döküman ve dijital materyaller ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibi Acar Datça Doğal Ürünler firmasıdır.
 • Sitede ve firmaya ait diğer sosyal medya sayfalarında gösterilen bütün söz konusu materyaller yasal koruma altındadır. Bu materyaller firmamızın izni olmadan veya kaynak gösterilmeden ticari ya da kişisel amaçla kullanılamaz, dağıtılamaz veya satışı yapılamaz. Ayrıca firmamızın izni olmaksızın başka herhangi bir internet ortamında bağlantı verilemez.
 • www.acardatca.com sitesinin alan adı, ismiyle ilişkili sosyal medyaları ve bu ortamlarda gösterilen içeriğin oluşturulmasında kullanılan yazılım ve oluşturulan veri tabanları Acar Datça Doğal Ürünler firmasına aittir. Bu yazılımların kopyalanması veya kullanılması kesinlikle yasaktır. www.acardatca.com sitesinde gönderilen tüm yorum, öneri ve eleştirilerin hakkı firmamıza aittir. Bu bilgiler www.acardatca.com sitesi tarafından pazarlama amacıyla kullanılabilir.

Sorumluluklar

 • Sitemizi ziyaret eden kullanıcıların sitede kaldıkları süre, ziyaret zamanı, görüntülediği sayfalar, tıkladıkları bağlantılar hizmetlerimizi iyileştirmek, sitemizin içeriğini genişletmek, reklamları kişiselleştirmek, kullanıcı deneyimini arttırmak ve ayarların hatırlanması amacıyla Güvenlik Politikaları’na bağlı kalınarak çerezler (cookies) yardımıyla takip edilmektedir.
 • Topladığımız bilgiler “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” ve üyelerimiz ile yaptığımız “Kullanıcı Sözleşmesi” ile belirlenen hüküm ve koşullar dışında üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.
 • Kullanıcılar www.acardatca.com sitesinde kayıt formunu doğru ve gerçek bilgilerle doldurup site tarafından vermis oldukları adrese gönderilen aktivasyon e-postasını onayladıktan sonra işbu sözleşmede belirtilen hüküm ve koşullara uymak koşulu ile e-posta adresini ve şifresini girerek www.acardatca.com sitesini kullanmaya başlayabilirler.
 • Üyelerimiz, www.acardatca.com sitesi ve hizmetlerinden yararlanırken Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması Kanunu ve ilgili yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası ve diğer ilgili mevzuat hükümleri ile www.acardatca.com hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul ederler. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk üyelere aittir.
 • Üyenin işbu sözleşmede belirtilen hüküm ve koşullara uymamasının tespiti halinde www.acardatca.com sitesinin hizmetlerinden yararlanması firmamız tarafından süreli veya süresiz olarak engellenebilir ve/veya hesabı kapatılabilir.
 • Üye diğer üyelerin ve ziyaretçilerin www.acardatca.com sitesini kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanlarını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Hile girişimlerinde bulunamaz. Bulunması halinde üyeliğinin sonlandırılacağını ve durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.
 • www.acardatca.com sitesi ile yapılan mesajlaşmaların yedeklenmesi üyenin sorumluluğundadır. Mesajların kaybolmasından, silinmesinden veya hasar görmesinden Acar Datça Doğal Ürünler firmasının internet şubesi olan www.acardatca.com sitesi sorumlu tutulamaz.
 • Üye, www.acardatca.com sitesinden kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamındaki notlarını silemez veya çıkartamaz.
 • Üyelik iptali ve hesap silme işlemi yine üye tarafından www.acardatca.com sitesi üzerinden yapılabilir ve üyeliğini sonlandırmış kullanıcının siteye giriş yetkisi ve üyelikten kaynaklanan ayrıcalıkları iptal edilecektir.
 • Kullanıcının kendisi tarafından sonlandırılan üye hesabına ait her türlü kaydı silip silmeme kararı www.acardatca.com sitesine aittir. Kullanıcılar silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.
 • Site üyelerinin birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kişisel sorumluluğundadır.
 • www.acardatca.com sitesi kendi kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantılar veya referanslar içerebilir. www.acardatca.com sitesi bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.
 • www.acardatca.com sitesi kullanım koşulları, güvenlik politikaları ve geçerli yasal düzenlemelere bağlı kalmak kaydıyla üye hesabınıza bağlı olan bütün bilgileri kendi pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma hakkını saklı tutar.
 • Sitenin belirli yerlerinde o bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır.
 • Üyelerimizin kişisel bilgilerini ve gizliliklerini korumak için aldığımız önlemler hakkındaki politikalarımızı öğrenmek için lütfen “Gizlilik Politikaları” bölümünü okuyunuz. Üye www.acardatca.com sitesinin hizmetlerinden faydalanmaya başlandığı andan itibaren işbu üye sözleşmesinin hüküm ve şartlarını kabul etmiş sayılır ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder.
 • Üye işbu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle www.acardatca.com sitesinin uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin etmeyi kabul eder.
 • www.acardatca.com sitesi üyenin sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için üyeye aynen rücu hakkına sahiptir.

Hak ve Yükümlülükler

 • www.acardatca.com sitesi üyenin sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında, yararlandırılacağını kabul ve taahhüt eder. Üyenin www.acardatca.com sitesinin çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj, kazançlara müdahale amaçlı girişimler ve/veya saldırıya neden olduğunun tespit edilmesi veya resmi makamlardan üyeye yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi halinde Acar Datça Doğal Ürünler firmasının internet şubesi olan www.acardatca.com ilgili üyenin kimlik bilgilerini araştırma ve açıklama hakkına sahiptir.
 • www.acardatca.com sitesi taahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için işbu sözleşmede herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı değişiklik yapabilir. www.acardatca.com sitesi her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurma, servisin içeriğini değiştirme veya iptal etme hakkı vardır. www.acardatca.com sitesi herhangi bir değişiklik olması halinde güncel kullanım şartlarını aynı bağlantı altında ve yeni tarih güncellemesi ile yayınlayacak ve gerek görmesi halinde e-posta ile üyelerine bildirecektir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları www.acardatca.com sitesinde yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve www.acardatca.com sitesinin veya hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş hüküm ve koşullara bağlı olacaktır.
 • İşbu sözleşme hükümlerine aykırı materyalleri www.acardatca.com sitesine göndermiş olan üyenin üyeliği herhangi bir bildirim yapılmaksızın www.acardatca.com sitesi tarafından tek taraflı olarak sona erdirilebilir.

Sözleşmenin Yürürlüğe Girmesi

Kullanıcılar yeni üye kayıt formunu doldurup onayladığı ya da www.acardatca.com kullanarak herhangi bir hizmet aldığı ya da sipariş verdiği andan itibaren www.acardatca.com sitesinin sözleşmesine uymayı taahhüt etmiş kabul edilir. Sözleşme üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.

Yetkili Mahkeme ve Uyuşmazlıkların Çözümü

Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde Muğla Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.

Tebligat Adresleri

 • www.acardatca.com sitesi kullanıcılardan peşinen e-posta adreslerini istememektedir. Kullanıcılar üye kaydı olmaksızın çevrimiçi mağazadan satın alma yapabilir ve diğer hizmet/hizmetlerden faydalanabilir. Ancak kullanıcının üyeliği sırasında www.acardatca.com sitesine bildirdiği e-posta adresi bu sözleşme ile ilgili yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği e-posta adresi olarak kabul edilir.
 • Taraflar mevcut e-posta adreslerinde değişiklik olduğunda yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe yapılacak isteklerin eski e-posta adresine gönderileceği ve geçerli olup kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.
 • www.acardatca.com sitesi üyenin sisteme kayıtlı e-posta adresine yapacağı her türlü bildirimin www.acardatca.com sitesi tarafından gönderildikten 1 (bir) gün sonra kullanıcıya ulaştığını kabul eder.
 • Kullanıcı işbu sözleşmede yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.

 

 

Hüküm ve Koşullar